• Prevádzka počas prázdnin

Jarné školské prázdniny

od 04.03.do 08.03.2024. Prevádzka materskej školy bude obmedzená len na niekoľko tried v budove MŠ Bodvianska. Záujem o dochádzku budú zisťovať triedne učiteľky.

Veľkonočné prázdniny

od 28.03. - do 02.04. bude materská škola zatvorená (prerušená prevádzka).

Letné školské prázdniny

od 01.07. - 26.07.2024 bude prevádzka len na jednom pracovisku podľa počtu prihlásených detí. Záujem o dochádzku budú zisťovať triedne učiteľky.

od 29.07. - 30.08.2024 bude MŠ zatvorená (prerušená prevádzka)

Mgr. Iveta Stranovská

Riaditeľka materskej školy

• Prijímanie detí na nový šk. rok 2024/2025

Žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie

školský rok 2024/2025 sa budú vo vytlačenej forme prijímať  od 13.05. – 16.05.2024

Žiadame, aby ste použili aktuálnu elektronickú žiadosť,

Podávanie žiadostí o prijatie dieťaťa sa bude organizovať bez osobnej prítomnosti detí. Z.z. podáva jednu žiadosť. Originál vytlačenej žiadosti o prijatie na predprimárne vzdelávanie do materskej školy s podpismi obidvoch zákonných zástupcov, potvrdením lekára o spôsobilosti dieťaťa navštevovať materskú školu s povinným údajom o očkovaní je potrebné poslať poštou alebo vhodiť do schránky na adrese: Materská škola, Bodvianska 4, 821 07  Bratislava v termíne od 13.05 do 16.05.2024. K žiadosti je potrebné pripojiť kópiu rodného listu.

• ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží  aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie
            • podľa paragrafu 28a šk. zákona je zákonný zástupca povinný prihlásiť dieťa, ktoré dosiahne do 31.08.2024 päť rokov do materskej školy na povinné predprimárne vzdelávanie

Nové informácie k prijatiu!

• zákonný zástupca pre dieťa s právom na prijatie (4-6 ročné deti) podá len jednu žiadosť v rámci mestskej časti Vrakuňa, najvhodnejšie do spádovej materskej školy
            • ak dieťa nie je prijaté, žiadosť sa následne presúva do ďalších materských škôl zriadených obcou – mestskej časti Vrakuňa

Podmienky pre prijatie:

• prednostne sa prijímajú deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné, a to prednostne zo spádovej oblasti materskej školy (VZN mestskej časti Bratislava-Vrakuňa č. 6/2020)
            • deti, ktoré majú nárok na predprimárne vzdelávanie (deti, ktoré dovŕšia 4 roky k 31.08.2024) zo spádovej oblasti materskej školy
            • deti, ktoré dovŕšia tri roky k 31.08. 2024
            • v prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie dieťaťa do materskej školy uprednostníme deti s trvalým pobytom v mestskej časti Bratislava – Vrakuňa

Prijímanie detí mladších ako tri roky (tie deti, ktoré do 31.08. nedovŕšia vek 3 roky):

bude v súlade so školským zákonom výnimočné, ak to umožní kapacita materskej školy.

Upozornenie:

dieťa musí spĺňať základný stupeň hygienickej a sociálnej samostatnosti t.j.- nemá plienky, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije sa z pohára, vypýta sa na WC, použije WC, umyje si ruky, oblečie základné časti odevu, obuje sa, reaguje na pokyn dospelého, zrozumiteľne komunikuje na úrovni zodpovedajúcej jeho veku.

Rozhodnutie o prijatí / neprijatí dieťaťa bude vydané

najneskôr do 30. 06. 2024. Zaslané bude cez elektronickú schránku portálu slovensko.sk Žiadame, aby ste potvrdili doručenie.

Mgr. Iveta Stranovská

riaditeľka materskej školy

Spádové ulice Materskej školy Bodvianska 4, Bratislava a jej elokovaného pracoviska

Bazalková, Bebravská, Bodliaková, Bodvianska, Brezová, Čiernovodská, Hradská č. 1 – 89 a č. 2 – 138, Kazanská, Kosodrevinová, Nechtíková, Píniová, Podbeľová, Poľnohospodárska č. 1 - 31, Rajčianska, Ráztočná, Šíravská, Toplianska, Toryská.

• OZNAM!!

Vážení rodičia,

z dôvodu havárie verejného vodovodného potrubia, bude na MŠ BODVIANSKA dnes 12.1.2024 z technických príčin prerušená prevádzka! Deti budú zo stravy odhlásené automaticky.

Mgr. Iveta Stranovskáriaditeľka materskej školy

eduresized_zavrete(1).jpg

• OZNAM Odhlasovanie detí zo stravy

Vážení rodičia,

obdržíte od triednych učiteliek prihlasovacie údaje na stránku www.eskoly.skOd 16.10.2023 spúšťame novú možnosť odhlasovania dieťaťa zo stravy. Na základe rozdaných prihlasovacích údajov sa cez stránku www.eskoly.sk prihlásite do konta vášho dieťaťa. V nastaveniach si viete heslo zmeniť. Po zobrazení jedálneho lístky viete dieťa zo stravy odhlásiť kliknutím na znak fajky v jedálnom lístku. V prípade, že omylom dieťa odhlásite, viete ho rovnakým spôsobom na stravu prihlásiť. Odhlásenie je možné do 7:30 príslušného dňa! Do 31.10.2023 budete mať možnosť aj naďalej odhlasovať prostredníctvom sms, aplikácie WhatsApp alebo e-mailom.

Zároveň Vás chcem oboznámiť, že od 2.11.2023 bude možnosť odhlásenie dieťa len prostredníctvom e-školy alebo mailom. Vždy najneskôr do 7:30 hod.príslušného dňa!

Jarmila Baňovičová Vedúca ŠJ

• Dotácia na stravu pre predškolákov v šk. roku 2023/2024

Vážení rodičia.

Deti, ktoré navštevujú Materskú školu a od septembra budú predškoláci, (dosiahnu vek 5 rokov do 31. 8. 2023) musia odovzdať návratky, aby mohli poberať dotáciu na stravu  od septembra.

Oznam sa týka všetkých predškolákov t.j.:

1. Novo - prijatí predškoláci, ktorí nastúpia k septembru 2023 na povinné predprimárne vzdelávanie do MŠ (potrebujú vypísať a priniesť návratky).

2. Deti, ktoré budú od septembra 2023 predškoláci (potrebujú opäť vypísať a doniesť návratky).

3. Deti, ktoré pokračujú v predprimárnom vzdelávaní v MŠ (potrebujú opäť vypísať nové návratky).

Návratky s nápisom NÁVRATKA je potrebné doručiť pre deti z MŠ Bodvianska aj z MŠ Šíravská na adresu pracoviska MŠ Bodvianska 4, Bratislava najneskôr do 6.7.2023 do 8.00 hod., do schránky pri malej zelenej bránke.

Navratka_(2).docx